zobaczyc1

Konkurs “Zobaczyć Matematykę”

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XIV edycji konkursu “Zobaczyć Matematykę” organizowanego przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Celem Konkursu jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych metod komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne.

Termin nadsyłania prac upływa 6 maja 2022 r.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch wersjach.
1) Pierwsza z nich to wersja klasyczna, polegająca na przygotowaniu strony internetowej, której celem jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne. Uczestnik konkursu powinien samodzielnie przygotować stronę internetową, która w sposób przystępny i atrakcyjny przybliży zagadnienie związane z matematyką wybrane przez autora strony.
2) Druga z wersji konkursu to wersja artystyczna, która ma na celu propagowanie matematyki za pomocą pracy plastycznej w dowolnej trwałej technice plastycznej, np. obraz, grafika, rysunek, pastel itp.

Więcej szczegółów na stronie konkursu : https://www.zobaczycmatematyke.agh.edu.pl/

Skip to content