logo_OITiW_finał_2022

Ekonomistki najlepsze w okręgu Wielkopolska Północna!!!

W dniu 4 kwietnia 2022r. w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu odbył się etap okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – blok B, edycja 2021/2022. Naszą szkołę w tym roku reprezentowały Julia Świercz i Zofia Zaworska z klasy 2 Tek (technik ekonomista) oraz Zuzanna Michalak z klasy 1 TER (technik rachunkowości), które kilka tygodni wcześniej wygrały etap szkolny.

Dziewczyny rozpoczęły zmagania w Poznaniu od testu składającego się z 30 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu ustawy “Prawo własności przemysłowej” oraz publikacji pt.: “Najkrótsza historia wynalazków, B. Orłowskiego”. Już po teście było wiadomo, że nasze dziewczyny poradziły sobie świetnie i są w pierwszej dziesiątce. Potem przyszła kolej na etap ustny, gdzie uczennice odpowiadały na 3 pytania wybrane losowo. I tu również okazało się, że “ekonomistki” są dobrze przygotowane. Koniec końców Julia, Zofia, i Zuzanna okazały się najlepszą drużyną w Wielkopolsce Północnej, a w klasyfikacji indywidualnej: I miejsce zajęła Julia Świercz, II miejsce Zofia Zaworska i miejsce IV Zuzanna Michalak.

Każda z dziewcząt wróciła z nagrodą rzeczową, a Zosia i Julia będą reprezentowały Wielkopolskę Północną w finale w dniach 27-29 maja 2022r. w Ostrowcu Świętokrzyskim pod opieką koordynatorki olimpiady pani Małgorzaty Głowackiej.

Dziewczynom bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia!!!

Skip to content