logo_zielen_2022

Nowy image zieleni przy szkole

W środę 23 marca 2022 r. klasa 2 technik architektury krajobrazu przystąpiła do małych zmian w zieleni szkolnej. Zmiany zaczęły się od przygotowania miejsca do posadzenia nowych roślin.

Nowe rośliny czyli Miskant chiński –Miscanthus sinensis, zostały zaplanowane na dziedzińcu szkolnym przy murkach czyli w części reprezentacyjnej szkoły. Najpierw uczniowie zdjęli darń, gleba została przekopana, oczyszczono miejsce sadzenia z chwastów i kamieni i jeszcze raz dokładnie przekopano wyznaczone miejsce pod rośliny. Cały teren po przekopaniu został wyrównany grabiami i w tak przygotowane miejsce klasa 3 technik architektury krajobrazu posadziła trawy ozdobne.

Miskant chiński jest byliną, idealną na słoneczne stanowisko, dekoracyjny zarówno z liści i kwiatostanów. Kwitnie od sierpnia do października. Trawy ozdobne we wnętrza ogrodowych i różnych założeniach roślinnych wprowadzane są ze względu na lekkość i naturalność jaką wprowadzają w kompozycji. Dodatkowo zimą ośnieżone też tworzą niebywały krajobraz.

Skip to content