logo_Futsal_2022

Historyczny sukces piłkarzy ZSP Września

Biorący udział w finale wojewódzkim rozgrywek szkolnych w futsalu reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni wywalczyli historyczny złoty medal. Na taki sukces trzeba było w szkole czekać przez blisko 30 lat.
Finał Wojewódzki w Futsalu w ramach XXIII Licealiady rozegrano w dniu 04.04.2022 r. w Krobi. W rywalizacji udział wzięło siedem najlepszych reprezentacji szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski. Aby się zakwalifikować do udziału w zawodach zespoły musiały najpierw zdobyć mistrzostwo we własnym powiecie, a potem mistrzostwo swojego rejonu.
Drużyny uczestniczące w turnieju w Krobi w drodze losowania podzielono na dwie grupy. Reprezentantom ZSP Września przyszło rywalizować w grupie z drużynami I LO Ostrzeszów, ZS Szamotuły i ZSZ Gostyń. Po zwycięstwie z drużyną z Ostrzeszowa wrześnianie, w swoim drugim meczu, nieznacznie ulegli reprezentantom ZSZ Gostyń. Losy turnieju tak się potoczyły, że ich ostatni pojedynek grupowy decydował o awansie z drugiego miejsca do fazy półfinałowej. Zawodnicy ZSP Września pomimo niezbyt dobrego początku meczu z ZS Szamotuły ostatecznie opanowali sytuację doprowadzając do zwycięstwa. W pojedynku półfinałowym wrześnianie zmierzyli się z gospodarzami, ZSZiO Krobia. Dramaturgia tego pojedynku wystarczyłaby na kilka spotkań. Wrześnianie w regulaminowym czasie gry trzy razy wychodzili na prowadzenie i trzy razy dali się dogonić. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero dodatkowa kolejka rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę tego meczu. Zwycięstwo reprezentantów ZSP Września w tym meczu wydaje się tym cenniejsze, bo oprócz graczy drużyny przeciwnej mieli przeciwko sobie niesamowicie dopingującą swój zespół społeczność szkolną i momentami sędziów. Kontrolowany przebieg pojedynku finałowego z LO Turek pozwolił wrześnianom na zwycięstwo i sięgnięcie po tytuł szkolnego mistrza Wielkopolski.
Wyniki meczów grupowych reprezentacji ZSP Września
ZSP Września – I LO Ostrzeszów 2:1
ZSP Września – ZSZ Gostyń 2:3
ZS Szamotuły – ZSP Września 1:4
Półfinał A
ZSZ Gostyń – LO Turek 0:1
Półfinał B
ZSOiZ Krobia – ZSP Września 3:3 (2:3 k)
Mecz o 3. miejsce
ZSOiZ Krobia – ZSZ Gostyń 4:4 (2:3 k)
Finał
ZSP Września – LO Turek 1:0
Klasyfikacja końcowa mistrzostw
1.Zespoł Szkół Politechnicznych Września
2.Liceum Ogólnokształcące Turek
3.Zespoł Szkół Zawodowych Gostyń
4.Zespol Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Krobia
5.I Liceum Ogólnokształcące Ostrzeszów
6.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Złotów
7.Liceum Ogólnokształcące Szamotuły

Zespół ZSP Września zagrał w składzie: Jan Perzyński – Mateusz Chojnacki, Dawid Cieślak, Mikołaj Czajczyński, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Dominik Grzelewski, Mateusz Kasprowicz, Aleksander Narożny, Marcin Spychalski, Wiktor Strzelczyk
Opiekun zespołu: Robert Czerniak

Skip to content