Logo_Wycieczka do biura projektowego

Wycieczka do biura projektowego

22 grudnia 2021 r. uczniowie biorący udział w projekcie “Uczniowskie Laboratoria Informatyczne” odwiedzili pod opieką p. Anny Pawlak i p. Jacka Lewandowskiego biuro projektowe firmy NOWBUD Sp. z o.o.
w Psarach Małych koło Wrześni.

Aby lepiej przygotować się do realizacji projektu, którego celem jest zaprojektowanie i wykonanie makiety osiedla mieszkaniowego w trakcie budowy z wykorzystaniem drukarki 3D oraz zestawów LEGO SPIKE, uczniowie spotkali się architektem firmy Nowbud
p. Rafałem Garbcem oraz kierownikiem budowy p. Rafałem Łuczakiem.

Uczniowie zapoznali się z całym procesem budowy osiedla mieszkaniowego.

Pan Rafał Garbiec bardzo szczegółowo i skrupulatnie objaśnił uczniom wszystkie etapy budowy, począwszy od przepisów prawa budowlanego, zakupu gruntów pod inwestycję, badań geotechnicznych gruntu, badań archeologicznych, uzyskania niezbędnych opinii, zgód i pozwoleń aż po szczegółową metodologię tworzenia projektu budowlanego.

Uczniowie poznali specjalistyczne oprogramowanie komputerowe służące do obliczeń konstrukcyjnych
i projektowania budynków. Zobaczyli tworzenie elementów projektu od postaw, a pod okiem doświadczonego architekta mogli poćwiczyć projektowanie.

Omówione zostały także zagadnienia dotyczące projektowania instalacji, przyłączy oraz zagospodarowania działki.

Wrażenie zrobił także wydruk projektu przy użyciu specjalistycznego plotera oraz sposób składania wielkoformatowych rysunków technicznych i umieszczenie ich w dokumentacji projektowej.

Widok makiety jednego z osiedli pozwolił uczniom przybliżyć zakres wyzwań, które stoją przed nimi.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Prezes Moniki Grzegorek za udzielenie zgody na wizytę w firmie Nowbud. Panu Rafałowi Garbcowi za profesjonalne, merytoryczne i sympatyczne spotkanie oraz Panu Rafałowi Łuczakowi za pomoc w zrozumieniu wielu aspektów technicznych w trakcie wizyty.

Dziękujemy serdecznie Pani Annie Pawlak za troskliwą opiekę podczas wycieczki.

Skip to content