logo_11_listopada_2021

Narodowe Święto Niepodległości w ZSP

“Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego Wodza Narodu w walkach o wolność Ojczyzny – jest uroczystym Świętem Niepodległości”.

W środę 10 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli. Podczas uroczystej akademii została przypomniana przez Aleksandrę Kucharek i Jana Święciochowskiego z klasy 3 TEKp historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami zaprezentowanymi przez Olgę Wojciechowską z klasy 3 TEKp i Bartosza Misia z klasy3 TEK. Wsparcie wokalne zapewniła im klasa 3 TAp i 4 TI. Nad oprawą dźwiękową czuwał Jakub Lewandowski z klasy 3 TE.

Po części artystycznej opiekun szkolnego pocztu sztandarowego Pani Marlena Czyż wraz z Panem Wicedyrektorem Markiem Chęcińskim dokonali przekazania sztandaru szkoły. Tą honorową funkcję w składzie reprezentacyjnym będą pełnili uczniowie: Bartosz Świątek z klasy 3 aTI, Wiktoria Fiksa z klasy 1 TER oraz Ewelina Krauze z klasy 1 TER. Natomiast drugi skład szkolnego pocztu sztandarowego tworzą: Krzesimir Makowski z klasy 3 aTI, Kornelia Borowiak z klasy 1 TER oraz Natalia Gorzelańczyk z klasy 1 TER.

W tradycji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole wpisało się ślubowanie klas pierwszych, które nastąpiło po uroczystym przekazaniu pocztu sztandarowego. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie wypełniać swoje szkolne obowiązki, zachowywać godną postawę moralną i obywatelską oraz godnie reprezentować szkołę.

Zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było złożenie przez naszych uczniów znicza pod Pomnikiem 68 Pułku Piechoty przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i Wojska Polskiego.

Skip to content