grupa_mini

Hortiterapia na lekcji dendrologii

W środę 20 października mieliśmy w szkole wyjątkowych gości – uczniów klasy 1 c wraz z wychowawczynią p. Klaudią Błaszak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Olimpus. Dzieci wzięły udział w zajęciach hortiterapeutycznych o tematyce dendrologicznej. W czasie lekcji poznały podział roślin drzewiastych, a także budowę morfologiczną drzewa i pojedynczego liścia. Następnie przystąpiły do najprzyjemniejszej części spotkania – wykonywania prac plastycznych. Na początek uczniowie stworzyli “portret liścia” wybranego z bogatej kolekcji, jaką mieli tego dnia do dyspozycji. W dalszej części lekcji pracowali w masie solnej wykonując figurki liści. Podczas najtrudniejszych momentów niezastąpione okazały się dziewczyny z klasy 4 TA, które pomagały młodszym koleżankom i kolegom.
Zajęcia odbyły się w ramach tegorocznych obchodów Święta Drzewa.

Skip to content