logo_transport_2021

Spotkanie z przedstawicielem firmy AW Transport & Logistics

Dnia 4 listopada 2021 roku uczniowie klasy 4 Tek (technik ekonomista) pod opieką pani Małgorzaty Głowackiej wzięli udział w spotkaniu z panem Robertem Gołębowskim reprezentującym firmę AW Transport & Logistics. Spotkanie odbyło się w ramach projektu 8.3.1 “Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!”.

Ekonomiści wysłuchali historii prężnie rozwijającej się firmy na rynku transportowym, z oddziałami w Wielkiej Brytanii, Niemczech i na Ukrainie, posiadającej flotę ponad 100 samochodów ciężarowych. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy w przedsiębiorstwie logistycznym, w szczególności z zakresem obowiązków spedytora.

Młodzież dowiedziała się także, jakie wymagania stawia firma kandydatom do pracy w szeroko pojętej logistyce i jak zmieniała się ona na przestrzeni ostatnich lat, biorąc pod uwagę różne czynniki ekonomiczno – społeczne np. ekologię i nowoczesne technologie.

Skip to content