logo_lekkoatletyka_2021

Memoriał im. Mariana Głuszka w Lekkiej Atletyce – 15.09.2021r.

Już po raz XIV ponad 300 młodych lekkoatletów spotkało się, by rywalizować między sobą w ramach Mistrzostw Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych podczas Memoriału im. Mariana Głuszka.

Wśród startujących byli oczywiście reprezentanci naszej szkoły, którzy jak zwykle dostarczyli wiele emocji. Wsród zawodników i zawodniczek znaleźli się:

  1. Zuzanna Michalak – 100m (15,53s)
  2. Marika Krauze – 100m (15,87s)
  3. Paweł Wróbel – 100m (11,50s), I miejsce
  4. Filip Nawrocki – 1500m (4:54,95s), III miejsce
  5. Marceli Kozłowski – rzut oszczepem (32,29m), IV miejsce
  6. Wiktor Grzegorek – 100m (12,54s), IV miejsce

Zuzanna Michalak i Marika Krauze połączyły swoje siły w sztafecie 4x100m z dwoma zawodniczkami Liceum Ogólnokształcącego z Wrześni i zdobyły srebrny medal.

Zawody tradycyjnie odbyły się się na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Wśród gości znaleźli się członkowie rodziny M. Głuszka, zmarłego w 2007 roku, m. in. jego córka Joanna Głuszek oraz syn Maciej Głuszek. Koordynatorem zawodów był Andrzej Pujdak, trener Klubu LUKS “ORKAN” Września.

Marian Głuszek był absolwentem WSWF w Poznaniu. Jako zawodnik trenował zapasy. Po zakończeniu kariery sportowej został działaczem sportowym, czyli dzisiejszym menedżerem. Przez ponad 40 lat był wiceprzewodniczącym Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS. Od 1962 r. aż do śmierci pełnił funkcję wiceprezesa LKS Orkan, dwie kadencje był prezesem Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego (przyczynił się do założenia sekcji zapasów w Środzie), przez 12 lat był członkiem Komisji Rewizyjnej PZLA. Pierwszy memoriał im. Mariana Głuszka odbył się we wrześniu 2008 roku w Poznaniu. Uczestniczyły w nim 40-osobowe drużyny z 11 powiatów, a gośćmi byli m.in. olimpijczycy: Adam Kaczor (Meksyk 68), Barbara Bakulin i Tadeusz Kulczycki (Monachium 72), Ireneusz Golda (Moskwa 80).

Skip to content