logo_OWiUHM

Kacper Sobczak finalistą VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich

W piątek 23 kwietnia 2021r. odbył się finał VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. Program Olimpiady obejmował wiedzę i umiejętności w zakresie problematyki ogólnej ekonomicznej i tematu wiodącego, który w tym roku brzmiał: “Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”.

W tym roku w etapie szkolnym olimpiady uczestniczyło ok. 1800 uczniów z 75 szkół. W etapie okręgowym wzięło udział 344 uczniów z 69 szkół, a do etapu centralnego zakwalifikowano 66 uczniów.

Do etapu okręgowego z naszej szkoły przystąpiło 7 uczniów technikum ekonomicznego: Magdalena Bzowa, Julia Nowakowska, Natalia Warczygłowa (klasa 3 Tek), Izabela Białożna, Oliwia Pietrzak, Kacper Sobczak (klasa 2 Ekp) oraz Wiktoria Lepczyńska (klasa 2Tek).

Miło nam poinformować, że Kacper Sobczak został zakwalifikowany do etapu centralnego i mimo wielu przeciwności losu uzyskał tytuł finalisty VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich, a dzięki temu uzyskał zwolnienie w części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista w obydwóch kwalifikacjach, natomiast Magdalena Bzowa już drugi rok z rzędu otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Koordynatorem Olimpiady jest pani Małgorzata Głowacka – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Skip to content