logo_2_maja

2 maja wywieś flagę! #MOJAFLAGA NA DZIEŃ FLAGI RP

Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja.

Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem. Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnego świętowania Dnia Flagi RP także w tym roku! Okażmy w ten sposób naszą dumę – z polskich barw, polskiej historii i z tego, ze jesteśmy Polakami – “Te barwy nas łączą”.

Skip to content