tytułowe

Dziś 21 marca? Załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa. Wiąże się ona z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Celem obchodów tego dnia jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej życia i funkcjonowania osób z zespołem Downa, propagowanie praw osób z tą wadą oraz integracja z nimi. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia dwóch różnych skarpetek! Kolorowe skarpetki nie do pary to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa.

Chodzi przecież o ludzką życzliwość, tolerancję i zrozumienie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcamy, do przyłączenia się do akcji! Osoby zainteresowane mogą wysyłać swoje zdjęcia w kolorowych skarpetkach na MS Teams pani Moniki Kurzawskiej.

Skip to content