koa

Koala – drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny

W styczniu 2021 roku rozpoczęła się VIII edycja konkursu KOALA (KOmbinatoryka Algorytmy LogikA), organizowanego przez Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz V LO w Poznaniu. Rejestracja drużyn już trwa. Zapraszamy chętnych.

Konkurs ma charakter drużynowy i składa się z trzech etapów. W pierwszym należy w czasie trzech tygodni rozwiązać trzy serie zadań i poprzez formularz online odesłać w wyznaczonym terminie odpowiedź. Zawody drugiego i trzeciego etapu dla najlepszych drużyn odbywają się na terenie WMI UAM. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Zadania konkursowe pobudzają
kreatywne myślenie i zachęcają do poszukiwania oryginalnych i efektywnych rozwiązań. Szczegóły konkursu, regulamin i zadania treningowe znajdują się na stronie www.koala.poznan.pl. Szkolnym opiekunem konkursu jest nauczyciel matematyki pani Magdalena Zajda.

(Logo i oprawę graficzną konkursu opracowała pani Hanna Kuik)

Skip to content