swieta_07

Wyjątkowa zbiórka świąteczna w ZSP

Jak co roku, w okresie przedświątecznym, nasza szkoła okazała pomocną dłoń i wsparcie dla instytucji opiekujących się ludźmi w potrzebie. Tym razem zdecydowaliśmy się wesprzeć Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie, Dom Pomocy Społecznej we Wrześni oraz Dom Matki i Dziecka w Gnieźnie niosący pomoc matkom z dziećmi, głównie ofiarom przemocy domowej. Wszystkie wymienione instytucje najbardziej potrzebowały środków higienicznych i czystości, lekarstw, a także ubrań, gier i zabawek dla dzieci.

Pomimo sytuacji panującej w kraju i związanych z nią przeciwności nasi uczniowie, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły stanęli na wysokości zadania, okazując wyjątkowo ogromne serce i chęć pomocy. Efekt końcowy zbiórki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania!

W dniu 14 grudnia, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele, przy pomocy uczniów dostarczyli zebrane artykuły. Było ich tak dużo, że wszystkie samochody wypełnione były po brzegi, co widać na załączonych zdjęciach. Wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania!

Pracownicy powyższych instytucji ze wzruszeniem dziękowali za okazaną pomoc i wsparcie – był to najpiękniejszy finał całej akcji jaki mogliśmy sobie wymarzyć.

Ogromnie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przebieg całej zbiórki: dyrekcji szkoły, uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły za bezinteresowną pomoc. Jednocześnie gratulujemy postawy serca, która jest godna do naśladowania i pielęgnowania. Życzymy aby okazana chęć pomocy ludziom w potrzebie dawała siły i ogromną satysfakcję nie tylko w czasie Świąt, ale przez wszystkie kolejne dni.

Społeczność Zespołu Szkół Politechnicznych
im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Skip to content