logo

Europejski Tydzień Testowania

Europejski Tydzień Testowania jest okazją, by jeszcze mocniej, wraz z całą Europą, podkreślić, że testowanie na HIV jest czymś naturalnym, może dotyczyć każdego z nas i stanowi oznakę troski o własne zdrowie. Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne (PKD) dają nie tylko możliwość wykonania testu na HIV anonimowo i bezpłatnie, są też miejscem, w którym bezpiecznie i komfortowo można porozmawiać o potrzebach i obawach związanych z testowaniem.

Każdy, kto miał kontakt z krwią osoby zakażonej (przez własną błonę śluzową lub otwartą ranę), powinien się testować. Eksperci i aktywiści zajmujący się problematyką AIDS starają się pokazywać, że testowanie nie jest niczym wstydliwym, tak jak nie jest wstydliwe rutynowe przeprowadzanie ogólnego badania krwi w pobliskiej przychodni.

Telefon Zaufania HIV/AIDS

22 692 82 26*
*czynny od poniedziałku do piątku od 9.00 do 21.00 Od września do grudnia 2020 roku dodatkowe godziny pracy: od 21.00 w każdy piątek do 9.00 w poniedziałki)

800 888 448**
**Połączenie bezpłatne

Anonimowe Bezpłatne Testy na HIV – www.aids.gov.pl/pkd

Skip to content