logo

Święto Drzewa – 10 października

“O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,
W brązie zachodu kute wieczornym promieniem,
Nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,
Pogłębiona odbitych konarów sklepieniem.”
Leopold Staff
Święto Drzewa jest programem edukacyjnym realizowanym blisko 20 lat przez Klub Gaja. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni po raz kolejny przyłączają się do tychże obchodów.

Z tej okazji na terenie naszej szkoły zawsze sadzimy nowe drzewo. Mamy już kolekcję dębów, lipę drobnolistną, ambrowca balsamicznego oraz jabłoń. Każde z drzew ma imię osoby, która je posadziła. Tegoroczny wybór jest jeszcze owiany tajemnicą. Dzięki współpracy z Wydziałem Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mamy możliwość wysłuchać interesujących i pouczających wykładów.

W tegorocznej akcji nie zabraknie też ciekawych motywów literackich. Tym razem uczniowie naszej szkoły przygotowują prace inspirowane utworami literackimi, w których pojawia się motyw drzew. Prace będą wystawione w październiku w budynku szkoły. Zapraszamy do odwiedzenia facebook.com/architektura.krajobrazu.ZSP, gdzie publikujemy cykl zatytułowany “Drzewa w krajobrazie Wrześni”, naszego Instagrama architekturakrajobrazu_zsp oraz obejrzenia prace wykonane przez uczniów.

Skip to content