logo_siatkowka_plaza_2024

Świetny występ reprezentantów ZSP Września

Mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu wywalczyły pary reprezentujące ZSP Września w zawodach siatkówki plażowej. Oba duety pod koniec maja wystartują w finale wojewódzkim Licealiady.

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców rozegrano 10 maja 2024 roku na boiskach WOSiR we Wrześni. W kategorii dziewcząt do rywalizacji przystąpiły cztery pary, grano systemem każdy z każdym. Równych sobie nie miał duet ZSP Września Maria Owczarczak – Marika Krauze, który pewnie wygrał wszystkie swoje mecze sięgając po tytuł mistrzowski. W kategorii chłopców do walki przystąpiło aż siedem drużyn. Grano systemem brazylijskim, eliminacja z udziału w rywalizacji następowała po dwóch przegranych meczach. Para ZSP Września Wiktor Chwiłkowski – Hubert Andrzejewski wygrała trzy mecze po 2:0 docierając do finału. W ostatnim pojedynku turnieju po przegranym tajbreku musiała jednak uznać wyższość pary ZSTiO Września Gzik – Jaworski.
Zwycięzcy zawodów w kategorii dziewcząt i chłopców uzyskali prawo udziału w finale rejonu, który zostanie rozegrany 20 maja we Wrześni.

Z racji tego, że ZSP Września jest organizatorem finału wojewódzkiego Licealiady w siatkówce plażowej już dzisiaj wiadomo, że zarówno para żeńska jak i męska ze szkoły ma zapewniony udział w tych zawodach.

Finał Wojewódzki XXV Licealiady w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców rozegrany zostanie w dniu 28.05.2024 r. na boiskach WOSiR we Wrześni.

Skip to content