logo_stadion_Lech_2024

Dnia 17 kwietnia 2024 r. klasa 2 mpr wraz z opiekunami p. Katarzyną Stachowiak oraz p. Piotrem Jóźwiakiem brała udział w wycieczce do Poznania.

Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie Stadionu Enea Lecha Poznań. Uczniowie mogli poczuć się jak piłkarze i podziwiać boisko z poziomu ławki rezerwowych, poznać niedostępne na co dzień zakamarki stadionu (Skybox, Loża vip-owska), zobaczyć szatnię zawodników, przejść tunelem, w którym piłkarze czekają na rozpoczęcie spotkania oraz zwiedzić muzeum, w którym poznali historię klubu i podziwiali zdobyte przez Lecha trofea i inne pamiątki.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Portu Lotniczego Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego. Tu uczniowie wcielili się w rolę przyszłego podróżującego i poznali krok po kroku ‘ścieżkę pasażera’ (wydanie “kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie miejsc niedostępnych dla pasażerów takich jak sortownia bagażu, objazd po płycie lotniska autokarem i przejazd do strażnicy Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie strażacy zaprezentowali specjalistyczny sprzęt gaśniczy.

Skip to content