logo_TP_2024

Targi Pracy w ZSP Września

W piątek 5 kwietnia 2024 r. odbyły się w naszej szkole coroczne Targi Pracy. W tym roku wzięły w nich udział takie firmy jak: Volkswagen Polska, Gestamp Polska, Manpower z Poznania, Gonvarri Polska, Mikroma, Lena Laighting ze Środy Wielkopolskiej, Astat, Benteler Polska. Ponadto gościliśmy też przedstawicieli Powiatowej Komendy Straży Pożarnej z Wrześni, a także Jednostki Wojskowej z Powidza.

Wszystkie te firmy zainteresowane są zatrudnieniem naszych absolwentów oraz przyjęciem obecnych uczniów na staże czy praktyki zawodowe. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertami tych firm oraz profilami ich działalności, a także mogli porozmawiać z ich przedstawicielami. Okazuje się, że w większości przypadków byli to nasi  absolwenci z poprzednich lat, którzy po ukończeniu naszej szkoły, czy studiów podjęli tam pracę i są bardzo dobrymi pracownikami oraz ambasadorami naszej szkoły.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, którzy przedstawili uczniom możliwości finansowania płatnych staży, szkoleń, czy dofinansowania przy otwieraniu pierwszej własnej firmy.

Targi okazały się bardzo satysfakcjonujące zarówno dla firm, jak i naszych uczniów i mam nadzieję, że przyniosą obopólne korzyści.

Skip to content