logo_Mistrz_Futsal_2024

Historyczny wyczyn reprezentacji ZSP Września w futsalu

Po raz trzeci z rzędu reprezentacja ZSP Września w futsalu zdobyła złoty medal Licealiady. Zawodnicy ZSP nie mieli sobie równych podczas turnieju rozegranego we własnej hali sportowej. Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczny sukces odniósł radykalnie odmłodzony zespół.

Finał Wojewódzki XXV Licealiady w Futsalu rozegrano w hali sportowej ZSP Września w dniu 26 marca 2024 r. W finale udział wzięło osiem drużyn, które awansowały z wcześniejszych eliminacji. Były to: LO nr 1 Kępno (Rejon Kalisz), I LO Turek (Rejon Konin), ZSP Kościan (Rejon Leszno), ZS nr 1 Wągrowiec (Rejon Piła), ZS Kórnik (Rejon Poznań Teren Zachód), III LO Poznań (Rejon Poznań Miasto), III LO Gniezno (Rejon Poznań Teren Wschód), ZSP Września (Rejon Poznań Teren Wschód).

Przed rozpoczęciem turnieju dokonano weryfikacji drużyn, ustalenia systemu przeprowadzenia rywalizacji, losowania grup oraz przeprowadzono odprawę techniczną. W drodze losowania ustalono skład grup eliminacyjnych. W początkowej fazie turnieju grano systemem każdy z każdym w dwóch czterodrużynowych grupach. Wcześniej organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów. W dalszej części turnieju rozegrano dwa mecze półfinałowe i mecze o miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju.

Grupa A

 1. I LO Turek
 2. LO nr 1 Kępno
 3. III LO Poznań
 4. ZS nr 1 Wągrowiec

Grupa B

 1. ZSP Września
 2. ZSP Kościan
 3. III LO Gniezno
 4. ZS Kórnik

Turniej rozpoczął się jego uroczystym otwarciem. Wśród zaproszonych gości znalazł się Dyrektor ZSP Września, Przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni – Bogdan Nowak, Radny Rady Miejskiej we Wrześni Robert Smodlibowski, Członek Zarządu SZS “Wielkopolska” – Jarosław Graczyk. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor ZSP Września wraz z Jarosławem Graczykiem. Uroczystość uświetnił występ mieszanej grupy cheerleaderek ZSP Września, składającej się zarówno z uczniów szkoły jaki i jej nauczycielek.

Wyniki kolejno rozgrywanych meczów:
Mecz nr 1, Grupa A   1 – 4 I LO Turek – ZS nr 1 Wągrowiec 0:1
Mecz nr 2, Grupa B   5 – 8 ZSP Września – ZS Kórnik 3:1
Mecz nr 3, Grupa A   2 – 3 LO nr 1 Kępno – III LO Poznań 2:1
Mecz nr 4, Grupa B   6 – 7 ZSP Kościan – III LO Gniezno 1:0
Mecz nr 5, Grupa A   4 – 3 ZS nr 1Wągrowiec – III LO Poznań 1:3
Mecz nr 6, Grupa B   8 – 7 ZS Kórnik – III LO Gniezno 2:0
Mecz nr 7, Grupa A   1 – 2 I LO Turek – LO nr 1 Kępno 1:3
Mecz nr 8, Grupa B   5 – 6 ZSP Września – ZSP Kościan 2:2
Mecz nr 9, Grupa A   2 – 4 LO nr 1 Kępno – ZS nr 1 Wągrowiec 3:0
Mecz nr 10, Grupa B  6 – 8 ZSP Kościan – ZS Kórnik 1:1
Mecz nr 11, Grupa A  3 – 1 III LO Poznań – I LO Turek 2:0
Mecz nr 12, Grupa B  7 – 5 III LO Gniezno – ZSP Września 0:4

Tabela Grupy A
1.LO nr 1 Kępno 3 9 8:2
2.III LO Poznań 3 6 6:3
3.ZS n1 Wągrowiec 3 3 2:6
4.I LO Turek 3 0 1:6

Tabela Grupy B
1.ZSP Września 3 7 9:3
2.ZSP Kościan 3 5 4:3
3.ZS Kórnik 3 4 4:4
4.III LO Gniezno 3 0 0:7

Mecz o 7. miejsce
IV A – IV B I LO Turek – III LO Gniezno 3:0 (w.o)

Mecze półfinałowe
I A – II B LO nr 1 Kępno – ZSP Kościan 2:0
II A – I B III LO Poznań – ZSP Września 1:2

Mecz o 5. miejsce
III A – III B ZS nr 1 Wągrowiec – ZS Kórnik 4:0

Mecz o 3. miejsce (przegrani z półfinałów)
ZSP Kościan – III LO Poznań 0:0 (2:3 k)

Finał (wygrani z półfinałów)
LO nr 1 Kępno – ZSP Września 0:2

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. Zespół Szkół Politechnicznych Września
 2. Liceum Ogólnokształcące nr 1 Kępno
 3. III Liceum Ogólnokształcące Poznań
 4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Kościan
 5. Zespół Szkół nr 1 Wągrowiec
 6. Zespół Szkół Kórnik
 7. I Liceum Ogólnokształcące Turek
 8. III Liceum Ogólnokształcące Gniezno

Po zakończeniu turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom i zdjęcie oraz piłkę z podpisami zawodników pierwszej drużyny Lecha Poznań. Cztery pierwsze zespoły otrzymały grawertony, a pierwsza trójka medale ufundowane przez SZS “Wielkopolska”. Zawodnicy czterech najlepszych drużyn dodatkowo otrzymali zestaw upominków ufundowanych przez Radę Rodziców ZSP Września, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Szkółkę Piłkarską Waldemar Przysiuda, Firmę Genactive, Firmę Materiały Budowlane “Wesołek”. Dodatkowym sponsorem turnieju była Cukiernia Szwarc z Wrześni.

Przyznano także trzy nagrody indywidualne w postaci pamiątkowych statuetek i zestawu upominków. Królem strzelców turnieju został Jakub Parzonka (LO nr 1 Kępno). Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Tymoteusza Mączyńskiego (III LO Poznań). Miano najlepszego zawodnika mistrzostw przypadło natomiast Tomaszowi Strzelczykowi (ZSP Września).
W trakcie całej imprezy w hali sportowej ZSP Września panowała niesamowita atmosfera i doping. Momentami na trybunach zasiadało ok. 600 kibiców.

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Milan Kryszak – Mikołaj Czajczyński, Paweł Czopek, Maciej Danielski, Wojciech Fimiak, Dawid Kapsa, Mikołaj Małek, Karol Pokładecki, Oskar Skrzypczak, Wiktor Strzelczyk.
Opiekun zespołu: Robert Czerniak

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak, Przemysław Trubacz.

Skip to content