logo_UP_wiosna_Poznan_2024

Akademicka wiosna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Uczniowie klasy 1 TA (technik architektury krajobrazu) pod opieką pań Darii Szymkowiak oraz Hanny Piątek zostali zaproszeni na wydarzenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu –Akademicka wiosna na Ogrodach.

Po uroczystym otwarciu mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu “Motywy roślinne w sztuce i architekturze okresu secesji” oraz “Projekt z duszą”. Po krótkiej przewie spacerowaliśmy ścieżkami pobliskiego ogrodu botanicznego z dendrologiem dr Joanną Bykowską obserwując jak budzą się niezwykłe gatunki drzew, krzewów i bylin.

Kolejnym punktem programu były warsztaty projektowe “Sztuka – ozdabiania przestrzeni wyobraźnią”. Praca w grupach polegała na zaprojektowaniu przestrzeni bazując na motywach zaczerpniętych z obserwacji natury. Każdy zespół przygotował ciekawe propozycje zagospodarowania przestrzeni.

Skip to content