logo_ZSP_futsal_2024

Kolejny duży sukces reprezentantów ZSP Września

Reprezentacja ZSP Września w futsalu odniosła kolejny znaczący sukces. Drużyna ZSP nie miała sobie równych podczas Finału Rejonu Poznań Teren Wschód kwalifikując się tym samym do grona ośmiu najlepszych drużyn szkolnych w Wielkopolsce, które zmierzą się w finale wojewódzkim Licealiady w dniu 26 marca w hali sportowej ZSP Września.
Finał Rejonu Poznań Teren Wschód W Futsalu w ramach XXV Licealiady rozegrano w dniu 15.03.2024 r. w hali sportowej ZSP Września. W turnieju udział wzięło pięć drużyn, które wywalczyły tytuł mistrzowski w swoich powiatach. Były to: ZSP Września (powiat wrzesiński), ZSR Środa Wlkp.(powiat średzki), ZSP Śrem (powiat śremski), ZSP-B Tarce (powiat jarociński), III LO Gniezno (powiat gnieźnieński).

Przed rozpoczęciem turnieju dokonano weryfikacji drużyn, ustalenia systemu przeprowadzenia rywalizacji, losowania grup oraz przeprowadzono odprawę techniczną. W drodze losowania ustalono skład grup eliminacyjnych. Wcześniej organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów.
W pierwszej fazie turnieju grano systemem każdy z każdym w dwóch grupach –  Grupie A składającej się z trzech drużyn i Grupie B składającej się z dwóch drużyn. W następnej kolejności dwa najlepsze zespoły z każdej grupy rozegrały mecze półfinałowe w systemie na krzyż. Na końcu rozegrano mecz o 3. miejsce i mecz finałowy.

Grupa A
1.III Liceum Ogólnokształcące Gniezno
2.Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych Tarce
3.Zespoł Szkół Politechnicznych Września

Grupa B
4.Zespół Szkół Politechnicznych Śrem
5.Zespół Szkół Rolniczych Środa Wlkp.

Turniej rozpoczął się jego uroczystym otwarciem, którego dokonał Dyrektor ZSP Września – Bogdan Nowak. Wśród zaproszonych gości znalazł się min. członek Zarządu SZS „Wielkopolska” – Jarosław Graczyk.

Wyniki meczów wg. kolejności ich rozgrywania

ZSP-B Tarce – ZSP Września 2:2
ZSP Śrem – ZSR Środa Wlkp. 1:4
III LO Gniezno – ZSP-B Tarce 1:0
ZSP Września – III LO Gniezno 4:1

Kolejność Grupa A
1.ZSP Września 2 4 6:3
2.III LO Gniezno 2 3 2:4
3.ZSP-B Tarce 2 1 2:3

Kolejność Grupa B
1.ZSR Środa Wlkp. 1 3 4:1
2.ZSP Śrem 1 0 1:4

Mecze półfinałowe
1 A – ZSP Września – 2B – ZSP Śrem 5:1
1B – ZSR Środa Wlkp. – 2A – III LO Gniezno. 1:1 (2:3 k)

Mecz o 3. miejsce
ZSP Śrem – ZSR Środa Wlkp. 0:1

Finał
ZSP Września – III LO Gniezno 6:2

Kolejność końcowa turnieju
1.Zespół Szkół Politechnicznych Września
2.III Liceum Ogólnokształcące Gniezno
3.Zespół Szkół Rolniczych Środa Wlkp.
4.Zespół Szkół Politechnicznych Śrem
5.Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych Tarce

Po zakończeniu turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania. Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze zespoły otrzymały dodatkowo puchary ufundowane przez Radę Rodziców ZSP Września.

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Milan Kryszak – Mikołaj Czajczyński, Paweł Czopek, Maciej Danielski, Wojciech Fimiak, Dawid Kapsa, Mikołaj Małek, Karol Pokładecki, Jakub Rozmiarek, Oskar Skrzypczak, Wiktor Strzelczyk

Opiekun zespołu: Robert Czerniak

Turniej przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak i Przemysław Trubacz.

Skip to content