logo_Konkurs_ortograficzny_2024

Finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego “O Złotą Stalówkę”

7 marca 2024 r. w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego “O Złotą Stalówkę”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe przy współpracy nauczycieli polonistów oraz Moniki Broniarczyk – koordynatora polonistów.

Wcześniej, przez polonistów naszej szkoły, został przeprowadzony szkolny konkurs ortograficzny, który wyłonił troje zwycięzców reprezentujących uczniów w powiatowych potyczkach.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu Anna Szternel. Na drugim miejscu znalazła się Oliwia Dera z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni, zaś na trzecim – Marcelina Korasiak z Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowie.

Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepsza była Gabriela Plichta, drugi był Filip Świtek (oboje z ZSP). Trzecie miejsce zajęła uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Paulina Ryszkiewicz.

Gratulujemy!

Skip to content