logo_VW_Poznań_2024

Szukasz pomysłu na ferie? Zwiedź zakłady Volkswagen Poznań

  • 15 tysięcy osób zwiedziło w zeszłym roku zakłady Volkswagena w Poznaniu i Wrześni,
  • Z powodu dużego zainteresowania zarząd spółki podjął decyzję o przedłużeniu możliwości zwiedzania do 30 czerwca 2024 roku,
  • Montaż nowoczesnych samochodów, współpraca robotów z człowiekiem – takie atrakcje czekają na gości,
  • Zobacz, jak zapisać się na wycieczkę i kto może z niej skorzystać.

Jak się okazuje fabryka koncernu Volkswagen w Poznaniu osiąga imponujące wyniki nie tylko w produkcji samochodów, ale także… jako atrakcja turystyczna – podkreśla Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Z powodu dużego zainteresowania zarząd spółki podjął decyzję o przedłużeniu możliwości zwiedzania do 30 czerwca 2024 roku.

W zeszłym roku spółka Volkswagen Poznań świętowała swoje 30-lecie. Z tego powodu zorganizowano m. in. dwudniowy piknik rodzinny, w którym wzięło udział ponad 27 tysięcy osób. Z okazji okrągłych urodzin pracownicy VWP zasadzili też 30 tysięcy drzew w okolicach zakładów. Nie zapomniano o mieszkańcach Poznania i Wielkopolski. Dla nich przygotowano ofertę zwiedzania zakładów, w których produkowane są m. in. modele: vwcaddy oraz vwcrafter.

I z tej możliwości skorzystało około 15 tysięcy zwiedzających. Wśród nich byli mieszkańcy Poznania, czy Wielkopolski, ale też, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, mieliśmy gości z całego kraju, m. in. ze Śląska, Trójmiasta, czy Krosna – opowiada Patryk Sobkowiak, który oprowadza wycieczki po fabryce Volkswagena w Poznaniu. I dodaje: odwiedzili nas także mieszkańcy Wilna, goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Mieliśmy sporo grup zorganizowanych z innych firm produkcyjnych. Im zależało na tym, by zobaczyć, jak wygląda nowoczesna fabryka od środka. Byli też policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, studenci z wymian zagranicznych. Gościliśmy też mężczyznę, który brał udział w tworzeniu prototypu Tarpana.

Skąd taka popularność zakładów VWP? – Trudno się temu dziwić. Mieszkańcy i mieszkanki, a także turyści i turystki coraz częściej poszukują miejsc nietuzinkowych i autentycznych. Niewątpliwie należy do nich fabryka samochodów, którą można obejrzeć podczas pracy – tłumaczy Wojciech Mania z PLOT.

Dobry pomysł na ferie
Jakie atrakcje czekają w zakładach VWP w Poznaniu i Wrześni? W stolicy Wielkopolski goście zobaczą, m. in. jak pracuje ponad 430 robotów, czy jak wygląda ich współpraca z człowiekiem. Będzie można też obejrzeć proces montażu Volkswagena Caddy. Z kolei w fabryce w Białężycach pod Wrześnią można na żywo zobaczyć produkcję VW Craftera. Oprócz tego zwiedzający usłyszą o pracujących tam pszczołach, czy farmie fotowoltaicznej. – Atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. Z ankiet, które przeprowadziliśmy wśród uczestników wycieczek wynika, że są bardzo zadowoleni. Wkrótce w części województw rozpoczynają się ferie. Jeśli ktoś chce odwiedzić Poznań, to warto zobaczyć też jak powstają nowoczesne samochody – zaznacza Patryk Sobkowiak.

Jak zapisać się na zwiedzanie?
Kto może zwiedzić zakłady VWP? Wszyscy chętni pod warunkiem, że ukończyli 10 lat. Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku od godziny 9.15 do 18.10 (z wyłączeniem dni nieprodukcyjnych). Trwa około 2 godzin i jest za darmo. Aby się zarejestrować wystarczy wejść na stronę : https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen i wypełnić wymagane pola.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl

Jak dojechać do fabryki VWP w Poznaniu i Wrześni?
W przypadku zakładu w stolicy Wielkopolski parking znajduje się przy ulicy Warszawskiej 349. Wycieczka rozpoczyna się w budynku Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym (tzw. BUS). Dojechać można też komunikacją publiczną (pociągiem – należy wysiąść na dworcu Poznań Antoninek). Jeśli chodzi o zakład w Białężycach k. Wrześni parking znajduje przy rondzie Solidarności w kierunku Miłosławia. Zbiórka rozpoczyna w budynku recepcji pod adresem Białężyce 100.

Skip to content