logo_DTM_2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 roku włączyliśmy się w obchody Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia “tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie i nauczyciele matematyki przygotowali liczne atrakcje matematyczne dla całej społeczności szkolnej tj. jesienne ozdoby z działaniami, quizy i testy ukryte w kodach QR, zagadki logiczne i rebusy z Wielkopolskiego konkursu matematyczno – informatycznego Koala, cytaty matematyczne.

Podczas długiej przerwy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując Kahoota przygotowanego przez uczniów. Dodatkowo na lekcji matematyki rozwiązywaliśmy tabliczki szczęścia z pozytywnym przesłaniem.

Skip to content