logo_wizyta_2023

Wizyta delegacji ze szkoły partnerskiej z Wolfenbüttel

W dniach 7 – 9 listopada 2023 roku przebywała w naszej szkole z wizytą delegacja nauczycieli partnerskiej szkoły Carl – Gotthard- Langhans-Schule Wolfenbüttel wraz z jej dyrektorem panem Stefanem Volkmannem.

Celem pobytu gości było podsumowanie projektu Erasmus+ “Od podziału do współpracy. Zespalamy Europę”, który był realizowany przez Zespół Szkół Politechnicznych i CGLS w latach 2019-2022, a którego zadaniem była częściowa renowacja ogrodzenia cmentarza ewangelickiego w Sokolnikach, nad którym opiekę od lat dziewięćdziesiątych lat ubiegłego stulecia sprawują obie zaprzyjaźnione szkoły.

W programie oprócz wizyty na ww. cmentarzu i w zakładzie VW Poznań w Białężycach znalazły się również spotkania z dyrekcją naszej szkoły, włodarzami powiatu oraz przedstawicielami firm klasy patronackiej, której absolwenci brali udział w projekcie.

Prowadzono również rozmowy o dalszej współpracy i być może kolejnych wspólnych projektach.

Skip to content