logo_NSN_2023

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2023 roku obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych, ponieważ w tym dniu odbyło się także ślubowanie na uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych.

Uroczystości poprzedziła zmiana chorążych pocztu sztandarowego Szkoły. Obecni chorążowie Bartosz Świątek i Krzesimir Makowski są już w klasie 5 bTI i wkrótce będą przystępować do matury. Nowymi chorążymi będą od teraz Marcel Kucharski i Marcin Kańczurzewski z klasy 3 TB. Udział w poczcie sztandarowym Szkoły to nie tylko zaszczyt, ale i wiele obowiązków, dlatego bardzo dziękujemy Bartoszowi i Krzesimirowi za wzorowe pełnienie swojej funkcji. Marcelowi i Marcinowi życzymy zaś godnego reprezentowania naszej Szkoły.

Po zmianie chorążego w poczcie sztandarowym odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowanie składali wszyscy uczniowie, a bezpośrednio przy sztandarze Szkoły przedstawiciele poszczególnych klas.

Teraz możecie czuć się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Musicie jednak pamiętać, że oprócz praw macie również wiele obowiązków wynikających z przynależności do naszej społeczności szkolnej.

Całość imprezy uświetniły występy Patrycji Zajdy z klasy 3TAI i Szymona Budnego z klasy 3TI oraz Olgi Wojciechowskiej z klasy 5 TEk i Maksymiliana Wysockiego z klasy 1 bTI, którzy zaprezentowali krótki rys historyczny dotyczący odzyskania niepodległości przez Polskę przeplatany pięknymi piosenkami patriotycznymi. Całość uroczystości przygotowana została przez nauczycieli polonistów: Renatę Bianek i Mirosława Jadryszaka oraz historyków: Alicję Śmiejkowską i Łukasza Korbolewskiego.

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Skip to content