logo_DKiSD_2023

Dzień Krajobrazu i Święto Drzewa

Tradycyjnie w naszej szkole w październiku obchodzimy Dzień Krajobrazu i Święto Drzewa. Tegoroczne wydarzenia odbyły się w piątek 27 października 2023 roku. Uczniowie technikum architektury krajobrazu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach florystycznych i samodzielnie wykonali kompozycję z żywego materiału roślinnego, a efekty ich pracy jak na pierwsze tego typu doświadczenie wyszły spektakularnie.

Co roku na terenie szkoły pojawia się przy tej okazji nowe drzewo. Obecna klasa 5 posadziła śliwę wiśniową w odmianie ‘Pisardii’ (Prunuscerasifera ‘Pisardii’), którą nazwali śliwą 5Ap rocznik 2023/2024.

Naszą szkołę odwiedziły również 6-latki wraz z opiekunami z przedszkola Miś Uszatek we Wrześni, na których czekały różne atrakcje. W ramach zajęć hortiterapeutycznych wykonały prace z użyciem materiałów roślinnych odziaływujących na zmysły, a następnie zasmakowały lawendowych ciasteczek i herbatki z syropem z lawendy. Nie bez przyczyny właśnie lawenda królowała w tym dniu.

Hasłem przewodnim Dnia Krajobrazu 2023r. było “Doceń lokalność” i stąd inicjatywa zaproszenia pani Pauliny Michalskiej właścicielki plantacji lawendy “Lawendowe Zdroje”. Z pierwszej ręki dowiedzieliśmy się nowinek na temat uprawy lawendy, jej właściwości, zastosowania i najciekawszych odmian, również tych używanych w sztuce kulinarnej oraz historii i wykorzystania już w czasach Chrystusa.

Każdy uczestnik mógł na własnej skórze i własnym nosem doświadczyć zapachów lawendy oraz odczuć jej lecznicze właściwości. Tym niezwykle hortiterapeutycznym podsumowaniem zakończyliśmy obchody najważniejszych świąt dla kierunku technik architektury krajobrazu.

Skip to content