logo_DJO_2021

26 września każdego roku obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Święto to zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich. Najważniejsze przesłanie tego dnia to różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. Idea tego święta służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

W naszej szkole chcemy świętować ten dzień pod hasłem “Investiere in Deutsch!” – “Zainwestuj w niemiecki!” Przez cały tydzień, w oparciu o materiały przygotowane przez Instytut Goethego (kliknij tutaj!), będziemy dyskutować na lekcjach niemieckiego, dlaczego warto się uczyć tego pięknego języka. A to, że warto, nie ulega wątpliwości.

Niemcy są naszym najważniejszym partnerem handlowym, a płynna znajomość języka niemieckiego znacząco wpływa na wzrost zarobków i daje dużą przewagę na rynku pracy. Niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie i jednym z 10 najczęściej używanych języków na świecie. Znajomość niemieckiego umożliwia również udział w programach wymiany studenckiej i otwiera szereg możliwości na niemieckim rynku pracy.

Powodów jest dużo więcej, dlatego zainwestuj w niemiecki!

Skip to content