logo_Palmiarnia_2023

Wycieczka do Palmiarni

“Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem “. Frances Hodgson Burnett

31 maja 2023 roku uczniowie klasy 1TA, pod opieką pani Hanny Piątek i pani Moniki Sitko, uczestniczyli w wycieczce do Palmiarni w Poznaniu. Palmiarnia Poznańska posiada kolekcje 17 tys. roślin należących do 1100 gatunków. Rośliny które możemy tam podziwiać są z różnych stref klimatycznych m.in. ze strefy subtropikalnej, tropikalnej, umiarkowanej, są tam również rośliny wodne, akwarium oraz sukulenty Ameryki.

Oprócz palmiarni uczniowie odwiedzili również Park Wilsona. Park składa się z dwóch części: południowej i północnej. W części południowej znajdują się stawy, sztuczne wzniesienia i alpinarium, wszystko utrzymane jest w stylu angielskim, naśladującym dziką naturę. Natomiast część północna, przylegająca do Palmiarni charakteryzuje się geometrycznym układem ścieżek i roślinności.

Skip to content