logo_transplantacja_2023

Finał Kampanii “Drugie Życie”. Wyróżnienia i nagrody dla ZSP Września

W dniu 06.06.2023 r. w sali sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się finałowa gala 15 edycji kampanii “Drugie Życie” promująca ideę transplantacji wśród młodzieży. W wydarzeniu, oprócz przedstawicieli szkół zaangażowanych w kampanię, udział wzięli również władze województwa wielkopolskiego, wicekurator oświaty Pani Aleksandra Kuź, prof. Maciej Głyda Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Transplantologii Klinicznej, zarząd i pracownicy Fundacji Fresenius Mediacl Care Polska, osoby po przeszczepie oraz rodziny dawców i media. Po wystąpieniach zaproszonych gości, którzy dziękowali młodzieży oraz ich koordynatorom za promowanie tej pięknej idei, przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych. W tym roku w akcji udział wzięły 32 szkoły z terenu województwa wielkopolskiego.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że całoroczne działania prowadzone przez naszą szkołę, zostały docenione przez kapitułę kampanii “Drugie Życie”. Otrzymaliśmy wyróżnienie i jednocześnie znaleźliśmy się wśród siedmiu najbardziej aktywnych szkół z terenu województwa wielkopolskiego. Nagroda, jaką otrzymali uczniowie to wizyta w siedzibie telewizji TVP oddział w Poznaniu.

Dodatkowo, kapituła kampanii postanowiła wręczyć nagrody specjalne dla koordynatorów, którzy bardzo intensywnie wspierali działania młodzieży w trakcie całego roku. Wśród pięciu nagrodzonych znaleźli się koordynatorzy naszej szkoły: Anna Pawlak (szkolny koordynator ds. zdrowia), Piotr Jóźwiak (psycholog/pedagog szkolny). To bardzo miłe, że działania naszej szkoły zostały zauważone i docenione.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w nasze działania a przede wszystkim za pobranie od wolontariuszy oświadczeń woli, które są dokumentem ratującym ludzkie życie.

Koordynatorzy:

Anna Pawlak (szkolny koordynator ds. zdrowia)

Piotr Jóźwiak (psycholog/pedagog szkolny)

Media o wydarzeniu i całej kampanii:

Skip to content