logo_sport_koszykówka_2023

“(Nie)zwykła matematyka” – mój ulubiony Sport

W dniu 29 maja 2023 r., klasa I TEK (technik ekonomista) w ramach przedmiotu “Pracownia statystyki”, zrealizowała ostatni już temat ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “(Nie)zwykła matematyka”, tym razem z modułu IV NIE TYLKO NA PLANSZY – “Mój ulubiony sport – prezentacje uczniów łączące sport z matematyką i statystyką”.

Uczniowie przez cały rok szkolny poznawali na statystyce różne metody zbierania, przygotowania i opracowania materiału statystycznego, a także miary statystyczne. Dziś w ramach tematu związanego z ulubionym sportem mogli wykazać się swoją wiedzą. Przypomnieliśmy sobie pojęcia takie, jak: średnia arytmetyczna, dominanta, mediana, obszar zmienności, odchylenie przeciętne i standardowe. Następnie wykorzystaliśmy je w dyscyplinach sportowych, m.in.: piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce, koszykówce, bieganiu. Przy okazji mogliśmy jeszcze lepiej się poznać i zintegrować, bo w końcu nic tak nie zbliża i łączy jak wspólne pasje 🙂.

Skip to content