logo_wycieczka_Trójmiasto_2023

Trójmiasto + Aktywna Klasa

W dniach 17-19 maja 2023 roku, klasy 2 TER i 2 TM wraz z opiekunami miały przyjemność zwiedzać Trójmiasto.

Pierwszy dzień wycieczki to była integracja grupowa i świetna zabawa. Wiele atrakcji budujących więzi i relacje uczestników, zachęcających do ruchu i rywalizacji. Aktywności były dopasowane do wieku i możliwości grupy. Konkurencje takie jak: wyścig w spodniach trzyosobowych, wielonartach, gra w piłkę nożną w wielkich dmuchanych piłkach, strzelanie z łuków, gra terenowa – dostarczyły mnóstwo niezapomnianych wrażeń i zabawy. Po tak intensywnym dniu, wieczorem, przespacerowaliśmy się brzegiem morza. Po powrocie, czekało już na nas ognisko, kiełbaski i wspólne biesiadowanie.

Dzień drugi to zwiedzanie Gdańska  z przewodnikiem – spacer po Półwyspie Westerplatte, symbolicznym miejscu rozpoczęcia II Wojny Światowej, następnie reprezentacyjna Droga Królewska od Bramy Złotej przez Długi Targ do Bramy Zielonej, m.in. Ratusz Główny Miasta, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka, najstarszy Żuraw w Europie. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem stadionu piłkarskiego Polsat Plus Arena.

Dzień trzeci to przejazd do Gdyni, spacer Skwerem Kościuszki i zwiedzanie legendarnego żaglowca “Dar Pomorza” oraz Muzeum Emigracji. Na zakończenie wycieczki, spacer po Sopocie z molo. Późnym popołudniem wyruszyliśmy zmęczeni, ale zadowoleni w drogę powrotną.

Opiekunami wycieczki byli: p. Justyna Andrzejewska, p. Anna Jankowska, p. Roksana Owczarzak i p. Przemysław Śmidowicz.

Skip to content