logo_XXXVI_OWiUB_2023

XXXVI Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Za nami XXXVI Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Naszą szkołę jako jedną z 39 uczestniczących w tym etapie reprezentował Mateusz Kasprowicz z klasy IV TB, który uzyskał tytuł Finalisty XXXVI OWiUB!

Finał Centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych współorganizowały aż cztery instytucje. Były to: Politechnika Warszawska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Warszawie oraz Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Odbywał się on w dniach 19 – 21.04.2023 r. w Warszawie.

Pierwszy dzień OWiUB to jak zawsze przyjazd, zakwaterowanie, a w tym przypadku również krótkie zwiedzanie Warszawy. Większość uczestników i opiekunów została zakwaterowana w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Warszawskich.

Drugi, ten najtrudniejszy dla uczestników dzień, to już udział w zmaganiach centralnych. Odbywały się one w Małej Auli Politechniki Warszawskiej, co dodało estymy i dodatkowo wpłynęło motywująco na uczestników. Otworzyła je przewodnicząca Komitetu Głównego dr inż. Wioletta Jackiewicz-Rek, gratulując wszystkim uczestnikom udziału w Zawodach Centralnych, bo to już wielki sukces, i życząc im powodzenia w zmaganiach. Składały się one z trzech części, w trakcie których uczestnicy rozwiązywali zadania z szeroko pojętego budownictwa.

Po części oficjalnej uczestnicy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Wilanowa – trasą budowy linii tramwajowej, zwiedzanie z przewodnikiem Świątyni Opatrzności Bożej (ŚOB), ul. Ks. Prymasa A. Hlonda 1.

Piątek, 21.04.2023 r. to już ostatni trzeci dzień Olimpiady i najważniejszy dla uczestników, czyli ogłoszenie wyników. Odbyło się ono w Sali Pod Kopułą Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Uroczystość ogłoszenia listy zwycięzców oraz wręczenia nagród otworzył wiceminister rozwoju i technologii, Piotr Uściński, a poprowadził jak zawsze ciekawie dr hab. inż. Andrzej Marynowicz przewodniczący Jury.

Nasz reprezentant Mateusz Kasprowicz uzyskał tytuł Finalisty XXXVI Finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, a tym samym “indeks” na wyższe uczelnie techniczne.

Serdecznie mu Gratulujemy, a teraz trzymamy kciuki za następny ważnym egzamin – Maturę.

Powodzenia Mateusz!!!

Wyniki OWiUB – kliknij tutaj!

Skip to content