logo_ZSP_piłkarze_2023

Kolejny medal piłkarzy ZSP Września

Kolejny sukces na swoim koncie zanotowała piłkarska reprezentacja ZSP Września zdobywając brązowy medal w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady w Piłce Nożnej. Miesiąc wcześniej piłkarze ZSP zdobyli złoty medal Licealiady w futsalu, a rok temu aż dwa złote medale w obu dyscyplinach.

Finał Wojewódzki XXIV Licealiady w Piłce Nożnej rozegrano w dniu 24.04.2023 r. we Wrześni na boiskach typu orlik przy SSP nr 6 i SSP nr 2. Jego organizacja przypadła w udziale ZSP Września. Oprócz odniesionego sukcesu sportowego, w opinii uczestników turnieju, zawody okazały się także wielkim sukcesem organizacyjnym.

W Finale Wojewódzkim w Piłce Nożnej w ramach XXIV Licealiady udział wzięło osiem drużyn, które awansowały z wcześniejszych eliminacji. Były to: ZSP Koźmin Wlkp. (Rejon Kalisz), ZSE Słupca (Rejon Konin), ZSOiZ Krobia (Rejon Leszno), CKZiU Złotów (Rejon Piła), LO Obornik (Rejon Poznań Teren Zachód), LO Śrem (Rejon Poznań Teren Wschód), ZSP Września (Rejon Poznań Teren Wschód, gospodarz), LO MM Poznań (Miasto Poznań).

Przed rozpoczęciem turnieju dokonano weryfikacji drużyn, ustalenia systemu przeprowadzenia rywalizacji, losowania grup oraz przeprowadzono odprawę techniczną. W drodze losowania i częściowo rozstawienia (do dwóch innych grup przydzielono medalistów ubiegłorocznej Licealiady – ZSP Września i ZSOiZ Krobia) ustalono skład grup eliminacyjnych. Wcześniej organizator ustalił kolejność rozgrywania meczów

Grupa A

 1. LO Oborniki
 2. LO Śrem
 3. ZSP Koźmin Wlkp.
 4. ZSP Wrześni

Grupa B

 1. LO MM Poznań
 2. CKZiU Złotów
 3. ZSE Słupca
 4. ZSOiZ Krobia

Turniej rozpoczął się jego uroczystym otwarciem. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wicestarosta Powiatu Wrzesińskiego – Waldemar Grzegorek, Dyrektor ZSP Września, Przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni – Bogdan Nowak, Członek Zarządu Powiatu Wrzesińskiego – Stefan Tomczak, Członek Zarządu SZS „Wielkopolska” – Jarosław Graczyk oraz Dyrektor SSP nr 6 we Wrześni – Dariusz Andrzejewski. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Dyrektor ZSP Września wraz z Wicestarostą Powiatu Wrzesińskiego.

Rozgrywki grupowe – Grupa A

LO Oborniki – ZSP Września 3:1

LO Śrem – ZSP Koźmin Wlkp. 2:1

LO Oborniki – ZSP Koźmin Wlkp. 1:0

ZSP Września – LO Śrem 4:1

LO Oborniki – LO Śrem 1:4

ZSP Koźmin Wlkp. – ZSP Września 1:3

Kolejność końcowa Grupy A

 1. ZSP Września 3 6 8:5
 2. LO Śrem 3 6 7:6
 3. LO Oborniki 3 6 5:5
 4. ZSP Koźmin Wlkp. 3 0 2:5

Rozgrywki grupowe – Grupa B

LO MM Poznań – ZSOiZ Krobia 2:4
CKZiU Złotów – ZSE Słupca 2:3
LO MM Poznań – ZSE Słupca 1:5
ZSOiZ Krobia – CKZiU Złotów 1:0
LO MM Poznań – CKZiU Złotów 5:4
ZSE Słupca – ZSOiZ Złotów 0:2

Kolejność końcowa Grupy B

 1. ZSOiZ Krobia 3 9 7:2
 2. ZSE Słupca 3 6 8:5
 3. LO MM Poznań 3 3 8:13
 4. CKZiU Złotów 3 0 6:9

Poziom prezentowany przez drużyny Grupy A okazał się niezwykle wyrównany, a kolejność miejsc w grupie ważyła się do ostatniego pojedynku. Trzy zespoły zgromadziły na swoim koncie taką samą liczbę punktów. Ostatecznie o kolejności w Grupie A decydował bilans bramkowy. Rozgrywki Grupy B zostały natomiast zdominowane przez reprezentacje ZSOiZ Krobia i ZSE Słupca.

Faza finałowa
Półfinał I

ZSP Września – ZSE Słupca 1:1 (2:3 k)

Półfinał II

LO Śrem – ZSOiZ Krobia 0:1

Mecz o 7. miejsce

ZSP Koźmin Wlkp. – CKZiU Złotów 0:2

Mecz o 5. miejsce

LO Oborniki – LO MM Poznań 5:2

Mecz o 3. miejsce

ZSP Września – LO Śrem 3:3 dogr. 4:3

Finał

ZSE Słupca – ZSOiZ Krobia 3:6

Klasyfikacja końcowa

 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Krobia
 2. Zespół Szkół Ekonomicznych Słupca
 3. Zespół Szkół Politechnicznych Września
 4. Liceum Ogólnokształcące Śrem
 5. Liceum Ogólnokształcące Oborniki
 6. Liceum Ogólnokształcące Marii Magdaleny Poznań
 7. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Złotów
 8. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Koźmin Wlkp.

Losy wyników meczów półfinałowych, jak i niektórych meczów o pozycje medalowe ważyły się do ostatniej sekundy każdego z nich. Raz wynik meczu rozstrzygnięty został w rzutach karnych, a raz po dogrywce. Złoty medal przypadł w udziale najlepszej w tym dniu reprezentacji ZSOiZ z Krobii.

Po zakończeniu turnieju dokonano jego uroczystego podsumowania. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom i zdjęcie. Cztery pierwsze zespoły grawertony, a pierwsza trójka medale ufundowane przez SZS „Wielkopolska”.
Gospodarze zadbali także o dość bogaty zestaw upominków dla czterech najlepszych drużyn i ich trenerów. Koszulki z logo Lecha Poznań ufundowane przez firmę Atut Bis Września – Salon Okien Bram i Drzwi otrzymali trenerzy jak i najlepsi zawodnicy przez nich wytypowani: Błażej Kołodziejczak, Alan Jankowiak, Mateusz Łyszczak (ZSOiZ Krobia), Kacper Kajdan, Wojciech Patrzykant (ZSE Słupca), Wiktor Strzelczyk, Bartosz Grajkowski (ZSP Września), Adam Kasprzak, Damian Bykowicz (LO Śrem). Nagrodę specjalną dla zawodnika z Wrześni ufundowaną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budex Września otrzymał Jan Perzyński. Pozostałymi sponsorami nagród byli: Powiat Wrzesiński, Materiały Budowlane „Wesołek”, Inalfa Polska, Flex Films Europa, Elektra M&E Polska, Benteler Automotive Poland, Volkswagen Września, PHU Art­­-Mon.

Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Jan Perzyński – Dawid Cieślak, Mikołaj Czajczyński, Wojciech Fimiak, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Mateusz Kasprowicz, Marcin Spychalski, Wiktor Strzelczyk, Bartosz Trzebiatowski

Głównym organizatorem turnieju i opiekunem zespołu był nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak.

Skip to content