logo_zając_2023

Wielkanocny zając z metalu

Uczniowie klasy 2 mechanik precyzyjny Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół Politechnicznych – patronackiej klasy firm: Gestamp, Volkswagen i Blum, na zajęciach praktycznych realizowanych w marcu/kwietniu br., wykonali wielkanocnego zająca z metalu.

Młodzi mechanicy precyzyjni, wykorzystują nabytą już wiedzę i umiejętności, zaprojektowali, napisali proces technologiczny oraz przygotowali listę potrzebnych narzędzi i maszyn.

Zadanie realizowali w pracowniach: obrabiarek ogólnego przeznaczenia, obróbki plastycznej, cieplnej i ręcznej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni. Uczniowie zastosowali różne metody pracy m. in.: cięcie na gilotynie, obróbkę plastyczną na zimno, połączeń nierozłącznych – zgrzewanie i spawanie, a następnie zabezpieczyli antykorozyjnie powierzchnię metalu.

Udekorowany, prawie dwu metrowy zając wielkanocny, stanął przy głównej bramie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni.

Skip to content