logo_piłkarze_ZSP_2023

Sukces młodych piłkarzy ZSP Września

Olbrzymią niespodziankę sprawili młodzi piłkarze ZSP Września podczas finału rejonu w piłce nożnej rozgrywanego w Jarocinie. Pomimo braku w składzie zawodników z klas maturalnych reprezentanci ZSP okazali się najlepsi.

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Nożnej w ramach XXIV Licealiady odbył się w dniu 03.04.2023 r. w Jarocinie. Reprezentacja ZSP Września zmuszona była pojechać na turniej w mocno osłabionym składzie. Z dziesięciu zawodników, którzy zdobyli złoty medal Licealiady w futsalu do Jarocina mogło pojechać tylko dwóch. Organizatorzy z ZSP nr 1 w Jarocinie zostali poinformowani o tym, że z powodu wyjazdu reprezentantów ZSP Września z klas maturalnych w terminie zawodów na pielgrzymkę do Częstochowy ich zespół zostanie zdekompletowany. Nie wyrazili jednak zgody na zmianę terminu turnieju.
W finale rejonu udział wzięły reprezentacje czterech szkół reprezentujących powiat gnieźnieński, wrzesiński, jarociński i śremski. Grano systemem każdy z każdym. Nowy skład ZSP Września spisał się znakomicie. Wrześnianie po zwycięstwie w swoich pierwszych dwóch meczach już w tym momencie pewni byli zwycięstwa w całym turnieju.

Wyniki meczów zgodnie z kolejnością ich rozgrywania

ZSP nr 1 Jarocin – LO Śrem 0:0
ZSP Września – ST Gniezno 2:0
ZSP nr 1 Jarocin – ST Gniezno 1:2
ZSP Września – LO Śrem 1:0
ZSP nr 1 Jarocin – ZSP Września 4:1
ST Gniezno – LO Śrem 0:4

Klasyfikacja końcowa turnieju

  1. ZSP Września 3 6 4:4
  2. LO Śrem 3 4 4:1
  3. ZSP nr 1 Jarocin 3 4 5:3
  4. ST Gniezno 3 3 2:6

Reprezentacja ZSP Września wywalczyła sobie prawo gry w finale wojewódzkim Licealiady, który zostanie rozegrany na boiskach typu orlik we Wrześni w dniu 24.04.2023 r. ZSP Września będzie organizatorem tego turnieju.

ZSP Września wystąpił w składzie: Milan Kryszak – Mikołaj Czajczyński, Paweł Czopek, Wojciech Fimiak, Mateusz Kozubiński, Mikołaj Małek, Wojciech Mendzelewski, Marcel Niewiedziała, Wiktor Strzelczyk, Bartosz Trzebiatowski

Opiekun: Robert Czerniak

Skip to content