logo_PI_2023

Wyniki konkursu “Potyczki Informatyczne” – 8 edycja

30 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole finał VIII edycji konkursu “Potyczki Informatyczne” dla uczniów szkół podstawowych. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się dwuetapowo.

Etap szkolny odbył się 14 marca 2023 roku, brało w nim udział 58 uczniów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla i Kołaczkowo. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej.

W tegorocznej edycji, test wyłonił dziesięciu najlepszych uczniów do II etapu:

  • Marcin Czaja – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni,
  • Ksawery Kołodziejczak – Zespół Szkół w Nekli,
  • Arkadiusz Pluciński – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Eryk Staszak – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 we Wrześni,
  • Jakub Winter – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni,
  • Mateusz Gościej – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni,
  • Jakub Czyżewski – Zespół Szkół w Nekli,
  • Julia Laskowska – Zespół Szkół w Nekli,
  • Filip Szafranski – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Chwalibogowie,
  • Bartosz Hoffmann – Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni.

Drugi etap – finał – polegał na rozwiązaniu zadań praktycznych dotyczących: systemu operacyjnego Microsoft Windows, oprogramowania biurowego (arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel), algorytmów (Scratch – interpretowany wizualny język programowania) oraz stron internetowych (HTML). Autorami pytań I i II etapu konkursu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych naszej szkoły.

Po rozwiązaniu zadań finałowych, nastąpiła przerwa w której uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili halę sportową.

Finalistami zostali:
I miejsce – Jakub Czyżewski
II miejsce – Julia Laskowska
III miejsce – Arkadiusz Pluciński

Finaliści i pozostali uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy za wsparcie konkursu naszym sponsorom. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych oraz firmy Dimnet Komputery, ul. Harcerska 4.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom VIII edycji konkursu “Potyczki Informatyczne” za udział. Podziękowania należą się także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Serdecznie zapraszamy już za rok wszystkich chętnych uczniów ze szkół podstawowych do IX edycji konkursu.

Skip to content