logo_spotkanie_PRK_2023

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta

14 lutego br. klasy III TEk i I TR uczestniczyły w spotkaniu z p. Elżbietą Staszak – Małecką, która pełni funkcję Powiatowego Rzecznika Konsumenta w Starostwie Powiatowym we Wrześni. Podczas zajęć poruszone zostały tematy związane m.in. z pojęciem i prawami konsumenta, jego nawykami zakupowymi, ustawodawstwem w zakresie poziomu cen, form sprzedaży, różnicami między sprzedażą bezpośrednią a wysyłkową, pojęciem, zasadami oraz warunkami reklamacji, uprawnieniami z tytułu rękojmi i gwarancji.

Całość zobrazowana została poprzez liczne przykłady, z którymi na co dzień spotyka się Powiatowy Rzecznik Konsumenta. Uczniowie mieli także okazję podzielić się swoimi doświadczeniami jako osoby kupujące i uzyskać wiele cennych rad i wskazówek, by świadomie uczestniczyć jako kupujący, znać swoje prawa, a w przypadku sytuacji konfliktowej wiedzieć, które instytucje stanowią dla nich wsparcie.

Spotkanie zorganizowały p. Anna Chęcińska i p. Katarzyna Cieślewicz.

Skip to content