logo_piłkarze_ZSP_2023

Kolejny sukces piłkarzy ZSP Września

Reprezentanci ZSP Września kontynuują dobrą passę z ubiegłego roku. W miniony poniedziałek odnieśli kolejny sukces zwyciężając w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Futsalu.

Zwyciężając w turnieju reprezentacja ZSP Września uzyskała prawo gry w finale wojewódzkim. Finał Wojewódzki w Futsalu w ramach XXIV Licealiady rozegrany zostanie w dniu 23.02.2023 r. w hali sportowej ZSP Września. Weźmie w nim udział osiem najlepszych drużyn szkolnych z Wielkopolski.

W Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Futsalu udział wzięły cztery drużyny, które zdobyły mistrzostwo w rozgrywkach w powiecie gnieźnieńskim, jarocińskim, śremskim i wrzesińskim. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gnieźnie, Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie i Zespołu Szkól Politechnicznych we Wrześni.
Turniej rozegrano w hali sportowej ZSP Września w dniu 23.01.2023 r.
Grano systemem każdy z każdym zgodnie z przepisami gry ustalonymi przez SZS “Wielkopolska”.

Wyniki kolejno rozgrywanych meczów:

ZSP Śrem – ZSE Gniezno 4:0

ZSP nr 1 Jarocin – ZSP Września 0:3

ZSE Gniezno – ZSP Września 0:5

ZSP Śrem – ZSP nr 1 Jarocin 2:2

ZSP nr 1 Jarocin – ZSE Gniezno 0:1

ZSP Września – ZSP Śrem 2:1


Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Zespół Szkół Politechnicznych Września 3 9 10:1
  2. Zespól Szkół Politechnicznych Śrem 3 4 7:4
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych Gniezno 3 3 1:9
  4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin 3 1 2:6


Przed rozpoczęciem turnieju nastąpiło jego uroczystego otwarcie. Organizatorzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną. Przekazano również uczestnikom informacje dotyczące sposobu przeprowadzenia zawodów.

Pierwsze swoje dwa mecze z dość znaczną przewagą wygrała reprezentacja ZSP Września. Zwycięstwo i remis drużyny ZSP Śrem w pierwszych dwóch meczach spowodował, że ostatni, zgodnie z kolejnością wcześniej ustalonych meczów, pojedynek turnieju decydował będzie o zwycięstwie w klasyfikacji końcowej. Po bardzo zaciętej rywalizacji minimalnie lepsi okazali się zawodnicy ZSP Września.
Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Nagrody i dyplomy uczestnikom wręczał wicedyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni – Marek Chęciński. Drużyny oprócz dyplomów otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni.

Turniej przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP Września – Robert Czerniak.

Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Jan Perzyński – Marcin Spychalski, Dawid Cieślak, Mateusz Chojnacki, Mikołaj Czajczyński, Tymoteusz Graczyk, Bartosz Grajkowski, Mateusz Kasprowicz, Wiktor Strzelczyk.

Skip to content