logo_choinka_metal_2022

Choinka i ozdoby świąteczne z metalu

Uczniowie klas: 1 i 2 mechanik precyzyjny Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół Politechnicznych – patronackiej klasy firm: Gestamp, Volkswagen i Blum, na zajęciach praktycznych realizowanych w grudniu br., wykonali choinkę oraz ozdoby świąteczne z metalu.

Młodzi  mechanicy precyzyjni zaprojektowali drzewko i ozdoby, stworzyli rysunki techniczne, przygotowali listę potrzebnych narzędzi i maszyn oraz napisali proces technologiczny.

W pracowniach: obrabiarek ogólnego przeznaczenia, obróbki plastycznej, cieplnej i ręcznej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni pod opieką nauczyciela pana Władysław Tyxa, wykonali choinkę z metalu. Uczniowie zastosowali metody pracy m. in.: obróbki skrawaniem, połączeń rozłącznych i nierozłącznych (spawanie), obróbki plastycznej, a następnie zabezpieczyli antykorozyjnie drzewko i ozdoby.

Udekorowana dwumetrowa choinka stanęła przy bramie głównej Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni.

Skip to content