logo_wycieczka_Berlin_2022

Samorząd i Wolontariat na wycieczce w Berlinie

Członkowie Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu w dniu 9 grudnia 2022 r. udali się na jednodniową wycieczkę do Berlina. Opiekunami wyjazdu byli nauczyciele: Lidia Kostrzewa, Monika Sitko, Beata Szelągiewicz, Przemysław Borecki i Piotr Jóźwiak.

Zwiedzanie stolicy Niemiec rozpoczęliśmy od Pomnika Pomordowanych Żydów Europy. Ta wyjątkowa budowla upamiętnia zagładę Żydów podczas II wojny światowej, jest głównym miejscem pamięci ofiar Holocaustu w Niemczech. Następnie udaliśmy się pod Bramę Brandenburską, najbardziej rozpoznawalna część Berlina. Kolejnym punktem był Reichstag, czyli siedziba Bundestagu niemieckiego. W dalszej części dnia był czas wolny na zakupy i posiłek w okolicach Alexanderplatz, gdzie mogliśmy poczuć magię świąt na jarmarku bożonarodzeniowym. Bardzo interesującym punktem naszego zwiedzania okazało się Muzeum Techniki gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z ekspozycjami nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. Finałem naszego wyjazdu był wieczorny czas wolny spędzony na jarmarku bożonarodzeniowym na placu Breitscheidplatz.

Wycieczka została zorganizowana w podziękowaniu, dla członków Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu, za czas i pracę jakie wkładają na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić europejską stolicę, spróbować swoich sił w znajomości i posługiwaniu się językiem niemieckim, poczuć świąteczny klimat a przede wszystkim zintegrować się z resztą grupy. Jak widać na załączonej fotorelacji humory dopisywały, sił wystarczyło a pogoda dopisała. Usatysfakcjonowani i pełni wrażeń, szczęśliwie i bezpiecznie w godzinach nocnych wróciliśmy do Wrześni.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatora naszego wyjazdu Biura Podróży Smile Travel z Niechanowa i Pani Basi, naszej pilotce i przewodniczce!

Skip to content