logo_wycieczka_Powidz_2022

Wycieczka do 33 Bazy Lotnictwa Transportowego
w Powidzu

W piątek 2 grudnia uczniowie klasy 4 TMp wraz z opiekunami Justyną Jurkiewicz i Przemysławem Boreckim uczestniczyli w wycieczce do 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Celem było zapoznanie uczniów z zadaniami, strukturą oraz sprzętem 33 BLT i Żandarmerii Wojskowej.

Przybliżono im również wiedzę na temat zawodu żołnierza, pilota samolotów transportowych i śmigłowców oraz kontrolera ruchu. Uczniowie zwiedzili teren 33 BL, Wojskowy Port Lotniczy, obiekty Wojskowej Straży Pożarnej, hangary logistyczne służące do obsługi i załadunku samolotów. Największą atrakcją była możliwość wejścia na pokład jednego z największych samolotów transportowych na świecie “Herkules” oraz śmigłowca Mi–17.

Uczniowie i nauczyciele biorący udział w wyjeździe byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli. Liczymy, że nie była to ostatnia tego typu wycieczka.

Skip to content