logo_DB_2022

W dniu 4 listopada 2022 r. obchodziliśmy Dzień Budowlańca oraz Dzień Drzewa. Uczniowie szkół podstawowych, uczestniczyli w prelekcji na temat kierunku technik budownictwa, po tym mogli pozwiedzać halę budowlaną i zobaczyć jak odbywają się zajęcia praktyczne. Na hali budowlanej odbyły się szkolenia dla klasy 2 technikum budowlanego firmy Kanuf z tynków. Oprócz tego, na hali sportowej w tym samym czasie, przy ZSP odbywał się konkurs dla klas 1 technikum budowlanego oraz technikum architektury krajobrazu pt. “Konstrukcja z papieru Wieży Eiffla”.

Następnie odwiedziły nas przedszkolaki z przedszkola niepublicznego Chatka Misia Uszatka grupa “Sowy”, gdzie mogli wziąć udział w warsztatach “Bob budowniczy damy radę”. Dzieciaki były zachwycone cegłami, zaprawą i tym, że mogli coś pomurować. Potem uczestniczyły w warsztatach z architektury krajobrazu. Odbył się, także konkurs z wiedzy budowlanej w programie Kahoot dla uczniów klas 1, 2, 3 i 4 technikum budowlanego na hali sportowej, czuć było rywalizację, ale także dobrą zabawę.

W ramach podjętej współpracy z Wielkopolską Federacją Budownictwa, zostały zorganizowane, także wykłady dla uczniów oraz firm, które są partnerami naszej szkoły. Dyrektor Szkoły Pan mgr Bogdan Nowak powitał zaproszonych gości tj. Starostę Wrzesińskiego Pana Dionizego Jaśniewicza, Burmistrza Wrześni Pana Tomasza Kałużnego, Pana Jerzego Strońskiego Honorowego Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, członka Wielkopolskiej Federacji Budownictwa, Pana Krzysztofa Pietę Prezesa Wielkopolskiej Federacji Budownictwa, Pana prof. dr hab. inż. Wiesława Buczkowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz prelegentów.

Odbyły się wykłady prowadzone przez Panią Ewę Iwanicką, Kierownik Działu Badań, REMEA przedstawiając “Rozpoznanie podłoża gruntowego w celu posadowienia obiektów budowlanych”. Następnie Pani dr inż. Barbara Ksit przedstawiła zalety wyboru kierunku studiów jakim jest Budownictwo na Politechnice Poznańskiej jednocześnie zachęcając przyszłych absolwentów ZSP we Wrześni do wyboru naszej poznańskiej uczelni. Po promocji uczelni przeszła do przedstawienia wykładu pt. “Metody termorenowacji budynku” hipnotyzując całą salę. Wykład Pana prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasza Błaszczyńskiego pt. “Dachy i elewacje fotowoltaiczne” to już światowe ciekawostki. Kolejnym punktem programu było przedstawienie pomp ciepła jakie w swojej ofercie posiada firma Klimatherm oraz nowoczesnych kotłów indukcyjnych firmy PEREKO.

Na zakończenie Prezes Wielkopolskiej Federacji Budownictwa Pan mgr inż. Krzysztof Pięta podziękował wszystkim za przybycie i zaangażowanie wyrażając nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Skip to content