logo_wycieczka_Kórnik_2022

Wyjątkowo kapryśna tej jesieni pogoda dopisała uczniom klas 1 TR i 2 TER, którzy 6 października bieżącego roku wybrali się na wycieczkę do Kórnika. Uczniowie udali się śladami Wisławy Szymborskiej.

Odwiedzili dom, w którym urodziła się noblistka, pamiątkową ławeczkę z wizerunkiem poetki, a następnie promenadą nazwaną jej imieniem odbyli przyjemny spacer wzdłuż Jeziora Kórnickiego. Kolejnym punktem programu była wizyta w arboretum. W przepięknych okolicznościach przyrody uczniowie rozwiązywali questy.

Był to też czas wspaniałej zabawy, która sprzyjała integracji zespołów klasowych. Zwiedzanie Kórnika zakończyła wizyta w Zamku Kórnickim, niegdyś rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich, a obecnie siedzibie muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Anna Jankowska, Anna Kołodziejczak oraz Roksana Owczarzak.

Skip to content