logo_wycieczka_Trojmiasto_2022

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 05-07 września 2022 roku klasa 4 aTI (technik informatyk) wraz z opiekunami p. Renatą Bianek, p. Anną Jankowską i p. Piotrem Jóźwiakiem miała przyjemność zwiedzić najciekawsze miejsca w okolicach Trójmiasta i Morza Bałtyckiego.

Podczas wycieczki klasa podziwiała zabytki oraz nadmorską infrastrukturę Gdańska. Uczniowie mogli obejrzeć historyczne miejsca w jednym z najważniejszych miast portowych w Polsce, takie jak półwysep Westerplatte, Bazylikę Mariacką, Stare Miasto, żurawia oraz Europejskie Centrum Solidarności, w którym znajduje się muzeum. W tym ostatnim uczniowie mieli okazję poznać historię walki Polaków z władzą komunistyczną oraz realia ówczesnego codziennego życia.

W ramach rekreacji uczniowie brali udział w nietypowych grach integracyjnych z animatorami, a wieczorem mieli okazję odpocząć na słonecznej plaży w miejscowości Jantar. Ponadto przespacerowali się do ujścia Wisły oraz podziwiali piękno Sopotu, w którym odwiedzili najdłuższe w całej Europie molo oraz jego okolicę.

Klasa 4 aTI (technik informatyk) jest niezmiernie wdzięczna opiekunom, kierowcy autobusu, p. Basi z biura podróży Smile Travel za organizację tej niezapomnianej wycieczki i mile spędzony czas.

Krzesimir Makowski, Marcin Lewandowski

Skip to content