logo_PS_finał_2022

Sukcesów sportowych reprezentantów ZSP Września ciąg dalszy

Czwarty medal w tegorocznych rozgrywkach Licealiady zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Tym razem wrześnianie wywalczyli brązowy medal w Finale Wojewódzkim Siatkówki Plażowej Chłopców.
Finał Wojewódzki W Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach XXIII Licealiady rozegrano w dniu 14.06.2022 r. we Wrześni. W zawodach udział wzięło łącznie 27 najlepszych drużyn szkolnych z Wielkopolski. Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiło 14 drużyn, a w kategorii chłopców 13.
Przy obecności opiekunów drużyn uczestniczących w zawodach dokonano przedmeczowej odprawy oraz losowania. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i w kategorii chłopców zawody rozgrywano systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów. Decyzją organizatorów zawodów w turniejowej drabince rozstawiono zespoły reprezentujące rejony, z których reprezentanci w ubiegłorocznych mistrzostwach zdobyli tytuł mistrza lub wicemistrza Licealiady. Wśród dziewcząt były to reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach (Rejon Poznań Teren Zachód) oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Jarocinie (Rejon Poznań Teren Wschód). Wśród chłopców były to natomiast drużyny I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach (Rejon Poznań Teren Zachód) i Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni (Rejon Poznań Teren Wschód). Zawody rozgrywano równocześnie na sześciu boiskach, na trzech w każdej z kategorii.
Wyniki meczów eliminacyjnych chłopców ZSP Września

ZSP Września – LO Wolsztyn 2:0 (15:4, 15:11)

ZSP Września – LO Września 2:1 (13:15, 15:12, 12:10)

Półfinał I
ZSP Września – LO Szamotuły 0:2 (4:15, 7:15)

Półfinał II
ZSG-D Poznań – LO nr1 Jarocin 0:2 (13:15, 13:15)
Mecz o 3. miejsce
ZSP Września – ZSG-D Poznań 2:1 (16:14, 13:15, 11:8)
Finał
I LO Szamotuły – LO nr 1 Jarocin 2:1 (15:8, 15:17, 11:6)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.I Liceum Ogólnokształcące Szamotuły

2.Liceum Ogólnokształcące nr 1 Jarocin

3.Zespół Szkół Politechnicznych Września

4.Zespół Szkół Geodezyjno – Drogowych Poznań

5-6.IX Liceum Ogólnokształcące Poznań, Liceum Ogólnokształcące Września

7-8. Liceum Ogólnokształcące Wolsztyn, II Liceum Ogólnokształcące Konin

9-12. Zespół Szkół Ekonomicznych Gniezno, I Liceum Ogólnokształcące Turek, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Krotoszyn, Edukacja Lubasz

13. II Liceum Ogólnokształcące Leszno
Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Mateusz Manikowski, Filip Fibich, Andrzej Rewers
Opiekun: Robert Czerniak

Skip to content