logo_Borowice_2022

Kierunek Borowice koło Karpacza

Korzystający z dofinansowania ministerialnego w ramach programu “Poznaj Polskę” uczniowie ZSP Września uczestniczyli w dwudniowej wycieczce krajoznawczej podczas, której oprócz zwiedzania ciekawych miejsc mieli możliwość zrelaksowania się i zadbania o własną kondycję fizyczną.
W wycieczce, która odbyła się w dniach 6-7 czerwca 2022 r. udział wzięło 45 uczestników. W przeważającej części byli to uczniowie klasy II TM wspierani przez członków Samorządu Szkolnego i zaproszonych gości z innych klas. Wycieczka w całości zrealizowana została według wcześniej założonego planu. Jej pierwszy dzień uczestnicy rozpoczęli od wizyty w Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Gross Rosen w Rogoźnicy. Potem udali się do Kościoła pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Strzegomiu. Po krótkim przejeździe zwiedzili Zamek Bolków w Bolkowie. Kolejnym zrealizowanym punktem programu był dwugodzinny pobyt w Termach Cieplice. Wieczorem uczestnicy dotarli do miejsca zakwaterowania – ośrodka Wczasowo-Wypoczynkowego Hottur w Borowicach.
W drugim dniu wycieczki uczestnicy z samego rana udali się na trzygodzinny spacer niezwykle malowniczym szlakiem turystycznym do Wodospadu Podgórnej koło Przysieki. Nieco zmęczeni już zaliczyli kolejny punkt programu, którym była bardzo pouczająca wizyta w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Wycieczka zakończyła się po przybyciu do Wrześni w godzinach wieczornych.
Opiekunami wycieczki byli nauczyciele ZSP Września: Beata Szelągiewicz, Robert Czerniak i Przemysław Trubacz.

Skip to content