logo_siatkarze_ZSP_2022

Siatkarze ZSP na medal. Impreza na medal

Brązowy medal Finału Wojewódzkiego w Piłce Siatkowej Chłopców XXIII Licealiady zdobyli reprezentanci Zespołu Szkół Politechnicznych. Na medal okazało się również przeprowadzenie imprezy, której organizację zlecono ZSP Września.
Finał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach XXIII Licealiady rozegrano w dniu 27.04.2022r. w hali sportowej Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. W finale udział wzięły cztery najlepsze drużyny szkolne z Wielkopolski. Do rywalizacji w hali sportowej ZSP we Wrześni przystąpiły drużyny I Liceum Ogólnokształcącego w Szamotułach, Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile i Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni. Tak naprawdę do Wrześni przyjechały klubowe zespoły siatkarskie Szamotulanina Szamotuły, Energetyka Poznań i Jokera Piła. Reprezentanci ZSP Września byli natomiast typowym zespołem szkolnym, którego większość zawodników trenuje tylko w ramach zajęć pozalekcyjnych.
Najpierw rozegrano mecze półfinałowe systemem “na krzyż”, biorąc pod uwagę miejsca zajęte przez uczestniczące zespoły w dwóch turniejach półfinałowych. Potem rozegrano mecze o miejsca. Rozpoczęcie zawodów poprzedzono uroczystym ich otwarciem. W hali ZSP Września pojawiło się wielu zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się: Starosta Powiatu Wrzesińskiego – Dionizy Jaśniewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Września – Tomasz Kałużny, Dyrektor ZSP Września, przewodniczący Rady Miejskiej we Wrześni – Bogdan Nowak, Prezes SZS “Wielkopolska” – Zdzisław Urbańczyk, Członek Zarządu SZS “Wielkopolska” Jarosław Graczyk, prezes pierwszoligowego klubu siatkówki Krispol Września – Robert Wardak oraz trener pierwszego zespołu Krispol Września – Marian Kardas.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Wrzesiński Dionizy Jaśniewicz. Organizatorzy zadbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną imprezy. Prowadzonym zawodom przyglądała się bardzo liczna społeczność szkolna, która momentami liczyła ponad 400 osób. Turniejowe mecze prowadziło dwóch licencjonowanych sędziów: Justyna Jastrzębska i Stanisław Stefański. Dzięki uprzejmości klubu siatkarskiego Krispol Września zawody rozegrane zostały na specjalnej nawierzchni, boisku używanym do rozgrywek w PlusLidze Siatkówki.
W trakcie turnieju okazało się, że poziom rywalizacji sportowej jest bardzo wysoki. Rewelacyjnie wręcz spisywali się reprezentanci ZSP Września, którzy już w pierwszym swoim meczu byli o krok od wygranej z faworyzowanym zespołem z Szamotuł. W meczu o 3. miejsce znakomicie grający wrześnianie odebrali brązowy medal reprezentantom Piły.

Wyniki kolejno rozgrywanych meczów

Półfinał I
I LO Szamotuły – ZSP Września 2:1 (23:25, 25:13, 15:13)

Półfinał II
ZSG-D Poznań – LO MS Piła 2:0 (25:15, 25:12)

Mecz o 3. miejsce
ZSP Września – LO MS Piła 2:0 (25:18, 25:22)
Finał
ZSG-D Poznań – I LO Szamotuły 2:1 (28:26, 16:25, 15:13)

Klasyfikacja końcowa turnieju
1.Zespoł Szkół Geodezyjno-Drogowych Poznań
2.I Liceum Ogólnokształcące Szamotuły
3.Zespół Szkół Politechnicznych Września
4.Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego Piła

Po zakończeniu rozgrywek dokonano ich uroczystego podsumowania. Każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowe grawertony, a trzy najlepsze zespoły medale ufundowane przez SZS „Wielkopolska”. Dodatkowo zawodnicy i trenerzy wszystkich drużyn otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wrześni, Urząd Miasta i Gminy we Wrześni, Radę Rodziców Przy ZSP Września, Prezesa Krispolu Września oraz MPT PIK – Dystrybutora Artykułów Spożywczych.
Na koniec wręczono wyróżnienia indywidualne. Statuetkę dla najlepszego zawodnika LO SM Piła otrzymał Igor Bartol, ZSP Września – Jakub Kubczak, I LO Szamotuły – Igor Szymkus, ZSG-D Poznań – Tymon Maciejewski – Nowak. Statuetkę dla najlepszego zawodnika z Wrześni ufundowaną przez Burmistrza MiG Września Tomasza Kałużnego otrzymał Filip Fibich (ZSP Września). Nagrodę MVP turnieju ufundowaną przez prezesa klubu Krispol Września otrzymał Alan Okoń (ZSG-D Poznań).
Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Filip Fibich, Wiktor Chwiłkowski, Jakub Kubczak, Andrzej Rewers, Kamil Błaszczyk, Mateusz Manikowski, Szymon Molski oraz Michał Zerner, Hubert Knopkiewicz, Adam Janiak, Kacper Kaźmierczak, Oskar Radniecki

Trener zespołu: Robert Czerniak

Skip to content