logo_Częstochowa_2022

Matura coraz bliżej, więc czas na najważniejsze koło ratunkowe…

Jak co roku, uczniowie klas czwartych odwiedzają Częstochowę, by tam – w jasnogórskim sanktuarium – odbyć swoje osobiste rekolekcje i przed najważniejszym dla Polaków wizerunkiem Matki Boskiej złożyć uroczyste zawierzenie własnej dorosłości. Istotnym momentem tego dnia jest także Droga Krzyżowa, której na klasztornych wałach zwykle przewodniczą uczący młodzież księża.

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów oraz ich wychowawców odbyła się 11 kwietnia. Od ostatniej minęły trzy lata – tak długa przerwa dyktowana była ciągle jeszcze trwającą pandemią koronawirusa. Nie minęło jedno zagrożenie, a już nad naszymi głowami czai się następne, jeszcze bardziej niebezpieczne. Myśl o nim towarzyszy chyba każdemu, a szczególnie młodym ludziom, na przyszłość których nakłada się mnóstwo niepokojów i znaków zapytania. Tym bardziej więc pozostaje nadzieja, której przyniesienie na Jasną Górę skutecznie daje odpór tak częstemu w dzisiejszych czasach deficytowi wewnętrznej siły.

Skip to content